Dziś jest trudniej niż kilka miesięcy temu uzyskać kredyt hipoteczny. Dlatego trudno jest śledzić oferty banków i oszacować, czy mamy jakąkolwiek możliwość uzyskać kredyt, w jakim banku, na jaką kwotę i jak długo potrwa cała procedura. Doradca kredytowy będzie najlepiej poinformowaną osobą w przypadku kilku ofert. Tego rodzaju pomoc będzie szczególnie przydatna dla osób o niskiej zdolności kredytowej.

Zalety korzystania z usług doradztwa kredytowego

Większość z nas wolałaby nie spędzać czasu, dzwoniąc do wielu banków i porównując całe mnóstwo ofert, które możemy znaleźć w internecie. Pomocny może tutaj być doradca kredytowy. Powinien nam dać ofertę kredytów z kilku banków, co pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu. Ważne jest, aby doradca przedstawił ofertę banków, które oferują kredyty zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Mamy prawo zażądać od konsultanta przygotowania listy ofert kredytowych zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Działalność pośredników wiąże się z dodatkowymi kosztami i koniecznością płacenia im prowizji. Pośrednik kredytowy nie pracuje jednak na takiej zasadzie, więc jego usługi nie generują żadnych dodatkowych kosztów. Mogą one nawet przynieść korzyści, jeśli doradca zaproponuje nam lepsze warunki kredytowe niż te, które wynegocjowalibyśmy w banku na własną rękę. Dzięki współpracy z nim będziemy mieli pewność, że wniosek o kredyt został prawidłowo wypełniony, ponieważ bank nie będzie wówczas prosił o uzupełnienie informacji, co może znacznie wydłużyć proces przyznawania kredytu.

Ocena zdolności kredytowej

Ponieważ banki stawiają pożyczkobiorcom większe wymagania i żądają większego wkładu własnego niż kiedykolwiek wcześniej, nie wiemy, czy nasze zarobki pozwolą nam uzyskać kredyt. Doradca powinien zbadać zdolność kredytową zgodnie z wymogami różnych banków i na tej podstawie określić, gdzie i w jakiej walucie można uzyskać kredyt. Każdy bank ma swoją własną politykę kredytową i jest skierowany do określonej grupy klientów. W rezultacie analizuje on sytuację finansową, a także ryzyko transakcji na różne sposoby.

Stałe doradztwo w zakresie spłaty kredytu

Dobry doradca kredytowy nie tylko ułatwi nam przejście przez cały proces kredytowy, ale możemy liczyć na jego pomoc w spłacie długu. Może on także usprawnić kooperację z bankiem na wszystkich etapach. Dlatego warto być z nim w stałym kontakcie. Może to pomóc nam zmniejszyć nasze miesięczne zobowiązania, jeśli doradzi nam zmianę kredytu na korzystniejszy. Usługi pośredników kredytowych są dla kredytobiorcy bezpłatne. Doradca współpracujący z bankiem otrzymuje wynagrodzenie za swoją pracę od banku po udzieleniu kredytu i w związku z tym nie będzie żądał spłaty od kredytobiorcy. Ten system zapewnia, że doradca jest mocno zaangażowany w proces ubiegania się o kredyt, ponieważ powodzenie tych wysiłków decyduje o jego wynagrodzeniu. Dlatego warto skorzystać z jego usług, ponieważ może to być dla nas bardzo korzystne, zwłaszcza jeśli zamierzamy uzyskać dużą kwotę kredytu i mamy jakieś obawy co do możliwości spłaty.

https://tomaszwostal.pl/Zobacz ofertę doradcy finansowego i kredytowego – wejdź na stronę tomaszwostal.pl

 

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *