Pożyczki pod zastaw nieruchomości są oferowane bardzo wielu klientom, z różnych segmentów zawodowych. Największe szanse na ich uzyskanie mają osoby posiadające własną firmę.

Ich zdolność kredytowa jest wysoka, a do tego mogą starać się o spore sumy na swój dalszy rozwój biznesowy. Szansa ta daje ogromne możliwości zarówno dla nowych firm, jak i tych już istniejących na rynku.

Niepotrzebne są inne zabezpieczenia, jak tylko zastaw, stąd też pożyczka jest udzielana bardzo szybko. Klienci indywidualni, którzy chcą pożyczki pod zastaw nieruchomości powinni okazać dokumentację swojej sytuacji materialnej oraz akt notarialny. Czasem potrzebne są dodatkowe podpisy notariusza, rzeczoznawcy, a nawet pośrednika biura nieruchomości. Najważniejsze jest to, aby w momencie starania się o pożyczki pod zastaw, być już właścicielem nieruchomości i mieć dokumenty w ręku. Dla banku nie ma znaczenia wiek klienta, ani jego doświadczenie zawodowe, a nawet historia w BIK.

Zabezpieczenie w postaci nieruchomości jest na tyle wartościowe, że wystarcza na pokrycie niespłaconej pożyczki, jeśli klient ma problemy finansowe. Oferta jest skierowana do osób posiadających mieszkania, domy oraz ziemię, których wartość ocenia rzeczoznawca. Stan może być surowy, do remontu, a nawet nieruchomość może być zadłużona. Wszyscy, którzy chcą pożyczki pod zastaw powinni złożyć wniosek w różnych bankach, ponieważ oferty mogą się między sobą różnić.

Jak szybko uzyskać pożyczkę pod zastaw?

Pożyczki, które są udzielane pod zastaw nieruchomości są sprawdzane przez specjalistów bankowych. Zanim klient otrzyma pieniądze, musi wypełnić dokumentację bankową oraz dotyczącą samej nieruchomości. Cała procedura może trwać nawet kilka tygodni, ponieważ każdy aspekt prawny musi zostać wykonany.

Najważniejsze jest to, aby właściciel miał przekonanie o tym, że w razie niemożności spłacania rat, jest zdecydowany przekazać własność nieruchomości do banku. Stąd też pożyczki pod zastaw są dla osób, które nie mają innych możliwości uzyskania dodatkowych pieniędzy. Dłuższe procedury są w przypadku, gdy klienci pracują za granicą i nie mogą o każdej porze stawić się do banku na rozmowę. Aby uzyskać pożyczkę w określonym terminie, można poprosić o pomoc specjalistów z doradztwa pożyczkowego. Posiadają oni zarówno kompetencje, jak i możliwości uzyskania informacji u notariusza, rzeczoznawcy, czy prawnika.

Wprawdzie taka usługa może dodatkowo kosztować, jednak pomoc zazwyczaj będzie profesjonalna. Dzięki temu bank przychylniej spogląda na sytuację klienta i jest większa szansa na uzyskanie pożyczki pod zastaw nieruchomości w wyznaczonej na wniosku kwocie. Niestety trzeba się liczyć ze szczegółowym system podejmowania decyzji w  banku, jednak dla sum w wysokości ponad sto tysięcy złotych, warto być cierpliwym. Bank ma prawo również naliczyć dodatkowe opłaty, jak prowizje i ustalić osobne oprocentowanie, ponieważ zależy to od wartości nieruchomości oraz wysokości pożyczki pod zastaw.

Chciałbyś skorzystać z pożyczki pod zastaw działki? Wejdź na stronę konsorcjumfinansowe.pl i umów się na wizytę z analitykiem.

 

 

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *