Każdy z nas stara się, żeby w domu był ład oraz porządek. Szczególnym jednak miejscem, w którym ogromną uwagę przywiązujemy do czystości jest jednak łazienka, ponieważ jest to największe siedlisko bakterii i zarazków. Co zatem zrobić, aby w łazience była zachowana czystość i nie trzeba było na to poświęcać wielu godzin.
Jedną z rzeczy, która strasznie rzuca się w oczy niemalże każdej osobie to zacieki oraz osad na wannie, umywalce, bateriach czy też kabinie prysznicowej. Najczęściej osad ten jest z mydła osiadającego na ściankach ceramiki łazienkowej. Aby jednak temu zaradzić warto jest codziennie wycierać armaturę do sucha. Dzięki temu pozbędziemy się zacieków oraz przez dłuższy czas uchronimy naszą ceramikę przed osadem. Pomimo takiego codziennego dbania, warto jest także raz w tygodniu przemyć armaturę przy użyciu gąbki bądź delikatnej ściereczki mieszaniną octu z wodą. W ten sposób usuniemy osad, który jest praktycznie niewidoczny dla naszych oczu, a nasza ceramika na bardzo długo pozostanie lśniąca i zadbana bez większego wysiłku. Jeśli z kolei na armaturze jest już taki osad, którego nie na się tymi sposobami usunąć to warto jest zastosować odkamieniacz.

Następną rzeczą, jaka jest zmorą każdej osoby w łazience to osiadający kurz. Niestety nawet jeśli wyjedzie się na jakiś czas z domu i przed wyjazdem idealnie posprząta się łazienkę to po powrocie i tak będzie on widoczny. Warto jest więc codziennie przetrzeć te miejsca, na które zawsze osiada kurz wilgotnym jednorazowym ręczniczkiem, ponieważ dzięki temu, że będziemy to robić regularnie to zajmie nam to kilka minut i nie będziemy później tracić kilku godzin na pozbycie się grubej warstwy kurzu.

Kolejną rzeczą, z którą zawsze trzeba się zmierzyć niechciany zapach wydobywający się z toalety. Jest to bowiem szczególny przedmiot, w którym tak ważne jest zachowanie czystości, ponieważ jest w nim skupisko bakterii oraz zarazków. Należy pamiętać, żeby zawsze po skorzystaniu z toalety opuścić przed spłukaniem wody deskę klozetową, gdyż zapobiegnie to rozprzestrzenieniu się bakterii po całej łazience. Również należy regularnie pamiętać o myciu toalety środkami przeciwbakteryjnymi oraz pilnować, aby zawsze była zawieszona kostka do WC.

Dbanie regularnie o czystość w łazience zdecydowanie ułatwi nam jej sprzątanie, ponieważ nie będziemy musieli zbyt często dzięki temu poświęcać dnia na generalnie posprzątanie łazienki. Bardzo istotną rzeczą, którą warto jest zaprowadzić w łazience to odpowiednia organizacja. Trzeba bowiem wpoić sobie w nawyk czynności, jakie należy wykonać po każdych rzeczach, które wykonujemy w łazience. Dodatkowo pamiętać należy o tym, żeby regularnie w łazience używać odświeżaczy powietrza, ponieważ jest to oznaką tego, iż łazienka jest higieniczna i czysta. Jeśli więc tylko dokładnie ustalimy co i kiedy będziemy w łazience robić to bez najmniejszego problemu uda nam się zachować w niej porządek. A my z przyjemnością będziemy do niej zaglądać.

Odświeżacz powietrza znajdziesz na stronie generalfresh.pl – zobacz, jakie inne produkty możesz znaleźć w asortymencie sklepu General Fresh.

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *