Co zrobić ze starymi walizkami, które zalegają w twoim mieszkaniu? Do czego można je wykorzystać i dlaczego warto? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych pomysłów oraz wskazówek dotyczących tego tematu.

Ponowne użycie starych przedmiotów stało się bardzo popularne w ostatnim czasie. Coraz więcej ludzi wykorzystuje zużyte rzeczy do stworzenia czegoś nowego. Dzięki temu ograniczamy ilość wyrzucanych śmieci, a co za tym idzie – przyczyniamy się do ochrony naszego środowiska. Warto zatem rozejrzeć się i zastanowić czy rzeczywiście wszystko co planujemy wyrzucić nie nadaje się do ponownego użycia, do stworzenia czegoś nowego.

Tak może być ze starymi walizkami, które są już zniszczone, podarte czy mają popsuty suwak. Zamiast się ich pozbywać możemy wykorzystać je do stworzenia wyjątkowych i oryginalnych dodatków do naszego mieszkania. Wystarczy odrobina pomysłowości oraz czasu, aby stare walizki na nowo stały się użyteczne – tym razem – w innym wcieleniu. Wiele oczywiście zależy od ich wyglądu, materiału z jakiego są wykonane oraz wielkości. Zobaczcie do czego mogą się przydać.

W domu

Stare walizki, które nie nadają się już do podróżowania mogą posłużyć w innych celach. Możemy stworzyć z nich naprawdę ciekawie wyglądające dodatki do naszego mieszkania. Najlepiej sprawdzają się stare, skórzane walizki z klamrami, które okazują się najbardziej efektowne. Taki rodzaj walizek możemy wykorzystać przede wszystkim w naszej sypialni lub w salonie jako miejsce na przetrzymywanie różnych przedmiotów. Oczywiście warto zadbać o odpowiednie wyczyszczenie oraz odnowienie takiej walizki. W zależności od stylu naszego mieszkania możemy również pomalować walizkę na wybrany kolor. Mogą one zostać zawieszone na ścianie lub zamontowane na specjalnym stojaku. Wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać

Jajka i kule ze styropianu – więcej materiałów DIY znajdziesz w sklepie internetowym Dekolo.pl

Stare, skórzane walizki mogą ciekawie prezentować się jako półki. Jest to nieco trudniejszy sposób na wykorzystanie tego przedmiotu jednak końcowy efekt jest bardzo ciekawy i zaskakujący. Zamiast całych walizek można wykorzystać tylko ich fragment, a mianowicie część z uchwytem. Walizka może służyć również jako pewnego rodzaju szafka. W środku walizki należy tylko umieścić półeczki. Tak zamontowana walizka z pewnością będzie wyglądała bardzo oryginalnie.

Zużyte walizki nie muszą służyć jedynie jako element dekoracyjny. Sprawdzają się idealnie jako posłania dla naszych pupili. Tego rodzaju przedmiot może służyć zarówno psom, jak i kotom. Wystarczy zadbać jedynie o odpowiednie posłanie i miejsce do spania gotowe. Plusem takie rozwiązania jest to, że oprócz swojej funkcjonalności walizka spełni również funkcję dekoracyjną. Takie posłanie dla psa lub kota na pewno będzie wyglądało bardzo stylowo.

Na zewnątrz

Stare walizki możemy wykorzystać również w ogrodzie lub na tarasie. Idealnie sprawdzają się jako miejsce na kwiaty oraz rośliny. Możemy umieścić je bezpośrednio na ziemi lub podwiesić przy ścianie. Innym rozwiązaniem może być zamontowanie ich na stelażach, które umieścimy w dowolnym miejscu w ogrodzie.

Written by Redaktor

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *