Chcemy spędzić idylliczne wczasy nie martwiąc się o wyżywienie? Opcja all inclusive z pewnością w tym pomoże. Jednakże czy zawsze jest to bardzo dobre wyjście? Niżej odszukacie informacje na temat tego, kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

All inclusive to jedna z najpopularniejszych alternatyw w trakcie wyjazdu na zagraniczne wakacje. Propozycja ta zakłada, że posiłki czy napoje znajdują się w cenie pobytu w danym miejscu. Przybywając do hotelu otrzymujemy odpowiednie oznaczenie, jakie daje nam możliwość korzystania z danego typu wyżywienia. W ofercie all inclusive znajdują się z reguły trzy posiłki: śniadania, obiady oraz kolacje. Dostęp do poszczególnych posiłków i napojów (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny i ilość oferowanych dań.

Mnóstwo zależy od hotelu, do którego się udajemy. W jednym miejscu jesteśmy w stanie mieć dostęp do dań cały czas, w innym wyłącznie przez kilka godzin. Jakość oraz typ jedzenia również może o wiele się różnić. Przed wyjazdem należałoby zastanowić się zatem czy opcja all inclusive na pewno będzie właściwym rozwiązaniem, szczególnie, że tego rodzaju wycieczka ma prawo być o wiele droższa od tej, która nie będzie miała w swojej ofercie opcji z wyżywieniem. Wiele też zależy od indywidualnych upodobań.

Dla kogo all inclusive?

Propozycje all inclusive nie zawsze stanowią optymalne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli wybieramy się na wycieczkę z zamiarem zwiedzania i zobaczenia jak najwięcej. Powinniśmy pamiętać, że opcja all inclusive ogranicza nieco skonstruowany przez nas czas. Z reguły posiłki wystawiane są o konkretnych porach i jeśli się spóźnimy możemy już nie załapać się na jakieś dania. Oprócz tego nie każdy hotel proponuje całodobowy dostęp do baru. Właśnie dlatego jeżeli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, poprawniejszym wyborem będzie opcja z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – rankiem zawsze będziemy w hotelu.

Jeśli natomiast planujemy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie lub też najzwyczajniej w świecie hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive może istotnie się sprawdzić. W szeregu przypadków bywa również tak, że opcja all inclusive jest znacznie bardziej intratna aniżeli kupowanie jedzenia ,,na mieście”, szczególnie jeśli wybieramy się na wycieczkę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive w szeregu przypadków jest również dostępna na pobliskiej plaży. To odpowiednie rozwiązanie dla osób, które spędzają wczasy wypoczywając w pobliżu hotelu.
Wady oraz plusy all inclusive

Jedną z fundamentalnych zalet tej opcji jest łatwy dostęp do jedzenia i napojów – najczęściej nieograniczony. Wydatki wliczone są w cenę pobytu przez co nie powinniśmy niepokoić się o organizowanie oraz kupowanie jedzenia w pobliskich sklepach czy restauracjach. Po pierwsze, nie powinniśmy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, zwłaszcza jeśli wybieramy się na wyprawę całą rodziną.

Minusem opcji all inclusive jest miarodajne ograniczenie – zarówno czasowe, jak i połączone z doborem danych potraw. Menu nie zawsze musi podołać stworzonym przez nas oczekiwaniom. Możliwa jest słaba jakość jedzenia oraz napitków.

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *